Центр у справах сім'ї та жінок Шевченківського району

Річниці весілля

Річниці весілля мають особливе значення для сім"ї, адже це - подружній стаж в щасті і любові.Весілля залишилося в минулому...Попереду ще так багато весільних свят та ювілеїв! Як відомо, круглі дати прийнято святково відзначати.Тим паче весільні ювілеї. Кожна чергова річниця щось означає, і, орієнтуючись на весільний календар, Ви і ваші друзі зможете робити забавні і незвичні подарунки. Річниці весіль почали відзначати ще 2 століття тому. Тоді це практикувалося тільки серед багатих людей, які мали багато грошей і час для проведення весільних ювілеїв. З часом традиція відзначати весільні ювілеї проникла у всі шари суспільства і прижилася. Одночасно з'являлися ювілейні обряди і специфічний фольклор.

Частина традицій і назв весіьних річниць виникло ще в дореволюційній Росії, інші з'явилия пізніше - в 19 столітті.Зараз майже кожна сімейна пара з легкістю відповість, яку весільну річницю вони минули, і яка чекає їх у найближчому майбутньому. Кількість весільних ювілеїв досить велика і багато з них має по 2 і більше назви. Зазвичай  яскраво відзначаються три весільні річниці: срібна (25 років), золота (50 років) і діамантова (60 років). Які ж, у зв'язку з цим, існують весільні обряди і звичаї? Що закладено і мається на увазі в назвах весіль, і які подарунки і  привітання з річницею весілля роблять родичі і друзі? Опишу не тільки повний список весільних річниць, весільних ювілеїв та круглих дат, але й основні моменти кожної з них.

 

Зелене весілля (день весілля). Зелене весілля це Ваш найперший ювілей. Зелене весілля святкується протягом першого року кожного місяца в число весілля. Звичайно як подарунок дарують квіти, особливо звертаючи увагу на те, скільки вони простоять. Дуже символічно подарувати молодим молоденьке деревце мирта - воно так само, як і молода сім'я,  розвиватиметься, міцнітиме і зростатиме.

 

1 рік Ситцеве весілля 

Першу річницю святкують через рік спільного проживання з дня весілля, називають цю річницю ситцевою, марлевою або ватяною, бо все воно швидко зношується і рветься. Найскладніший рік позаду, молодожони взнали один одного ближче, зіткнулися з повсякденністю сімейних відносин. На першу річницю запрошують гостей і разом розпивають пляшку шампанського, збережену з дня весілля. В цей день чоловік та дружина дарують одне одному якусь ситцеву річ: рушник, постільну білизну, одяг. Все, крім носових хустинок, які символізують сльози. Гості дарують господарям вироби з ситцю, виляску, шовку. Дехто вважає, що найкращим дарунком на ситцеве весілля стане годинник. 

 

2 роки Паперове весілля

Дуже часто за 2 роки в сім'ї з'являється малюк, і дуже важливо бути добріше один до одного, щоб будувати дружну і міцну сім'ю.Папір - символ неміцності, тому тільки від чоловіка з дружиною залежить, чи зможуть вони зберегти неміцну рівновагу браку. Гості дарують красиві картини, фотоальбоми, книги, блокноти, гроші, гагалом, все, що зроблене з паперу, а також меблі.

 

3 роки Шкіряне весілля

З плином часу за 3 роки сумісного життя закохані дізнаються багато нового одне про одного. Вони ніби "на власній шкірі" випробували, як нелегко зберегти стосунки в суєті домашніх справ, сімейних буднів. Прагніть дарувати на цей ювілей вироби з натуральної шкіри - рукавички, гаманці, сумки, партмоне, теки, ремені, брелки для ключів, а також вироби  з кришталя і декоративного скла, які б служили молодим дового.

 

4 роки Лляне або Воскове весілля

Річниця 4 років сімейного життя нагадує, що відносини в подружжі мають бути чистими, білосніжними, як лляна тканина, як перевірка подружніх відносин в цей день запалюється парна свічка: скільки годин вона простоіть, не згаснувши, стільки щасливих літ проведуть чоловік з дружиною разом. Гості до річниці весілля підносять щасливому подружжю льняні рушники, простирадла, скатерті, одяг, а також предмети, потрібні в господарстві (побутова техніка, посуд і інше).

 

5 років Дерев'яне весілля

За 5 років подружнього життя чоловік та дружина взнали сильні та слабкі особливості одне одного. Відносини стали міцнішими як стовбур дерева та гнучкими як гілки дерева. За повір'ями, дерево заспокоює душу, приносить в дім затишок та тепло, тож гарними дарунками будуть дерев'яний посуд, ложки, шкатулки, дрібні предмети меблів, хлібниці, а також столове срібло.

 

6 років Чавунне весілля

 Чавун, не дивлячись на свою зовнішню міцність і вагу, дуже крихкий метал, який може тріснути від будь-якого удару. Так і відносини між подружжям необхіднооберігати від буденного одноманіття. Ще називають це весілля горобиновим. Горобиновий кетяг вважається символом родинного вогнища, зберігає кохання, береже від хвороб і приносить в сім'ю сина. Можна прикрасити будинок вітками горобини або посадити горобину під віконцем спальні. Можна дарувати чавунний посуд (чавунні горщики, сковороди, якщо знайдете) або литво. Чергова криза в подружніх відносинах.

 

7 років Мідне весілля

7 років після початку сумісного життя - перша благородна річниця.

Подружжя обмінюється мідними колечками - символом дзвінкого щастя, даровані кільця носяться разом із весільними каблучками подружжям впродовж всього ювілейного року. Інша назва мідного весілля- шерстяне. Шерстяні речі зігрівають в найлютіші морози. Назва нагадує, що навіть найсильніші морози - суперечки та сварки, - не можуть остудити жар закоханих сердець. Як дарунки на цю річницю підійдуть вироби з шерсті, кованої міді або латуні, мідна біжутерія, мідні свічники, скульптура і ін. Деякі мінерали називають мідними, оскільки в їх складі присутня мідь, наприклад: малахіт. Отже прекрасним дарунком стануть вироби з малахіту: ювелірні прикраси, шкатулки, вази, чащі, попільнички, свічники і інш.

 

8 років Жестяне весілля

Міцність і сім'я підвищується з роками, тому символом стає жерсть - міцна, але гнучка структура. На ці роковини прийнято дарувати: вироби з жерсті, такі як підноси, дека, форми для випічки, а також кухонне начиння, вироби з бронзи і кераміки, побутові електроприлади.

 

9 років Фаянсове весілля

Фаянсове (або керамічне чи ромашкове) весілля припадає на початок 9 року шлюбу. Ніхто вже не сперечається про міцність сім'ї, вона міцна як ніколи. Як керамічний посуд зачаровує своєю красою і витонченістю, так і сім'я з кожним роком стає більш міцною і дружною, наповнюючи свою родину чашу достатком. До річниці весілля прийнято дарувати великі букети квітів, посуд, особливо сервізи і вази, з фаянсу, фарфору, кришталя або скла. 

 

10 років Трояндове весілля або Олов'яне весілля

Букет червоних троянд, який чоловік має подарувати дружині, красномовно свідчить про подружню щиру любов, яка вже пройшла випробування 10 роками сімейного житття. Інша назва - олов'яне весілля. Олово можна легко переплавити, так само як потрібно переплавити свої старі стосунки на нові, які пренесуть свіжість в стале сімейне життя. До цього дня прийнято дарувати пишні букети квітів, сувеніри і вироби з олови, які стануть в нагоді подружжю.

 

11 років Сталеве весілля

Відлік нового деятиліття сімейного життя показує, що відносини загартувалися і стали міцні. Прийнято дарувати сувеніри із сталі, а так само різний електроінструмент, кухонне начиння з нержавіючої сталі, а також ювелірні вироби.

 

12 років Нікелеве весілля

12-та річниця шлюбного життя нагадує про необхідність підтримувати блиск у сімейних відносинах.Святкується вузьким сімейним кругом. Як подарунки можна приносити красивий форфоровий посуд, столові прилади, ювелірні вироби. 

 

13 років Мереживне весілля

Життя йде своєю чергою і плете свої мережива. Цього дня подружжю дарують мереживні серветки, скатертини, ажурні вироби, зв'язані з тонкої шерсті, лампи, килими. Інша назва цієї річниці - Конвалієве весілля. То ж у цей ювілей можете подарувати один одному конвалії, такі світлі і ніжні, як ваша любов.

 

14 років Агатове весілля

З кожним роком відносини між подружжям наповнюються довірою та підтримкою, сімейне вогнище зігріває батьків та дітей, життя набуває нового сенсу, нових кольорів, як камінь агат, відомий своїми різноманітними кольорами та формами. Подружжю прийнято дарувати вироби з агата слонячої кістки, вишукані прикраси інтер'єру, ювелірні вироби. 

 

15 років Кришталеве весілля або Скляне весілля

Починаючи з цієї річниці, всі ювілеї мають "дорогоцінні" назви, бо прожиті роки зробили союз двох сердець безцінним. Це ювілей віри в себе і в сім'ю. Цього дня підносять скляний або кришталевий посуд, сувеніри, вази, прикраси, люстри тощо.

 

16 років Сапфірове весілля

За традицією 16 років подружнього життя святкують у родинному колі. Чоловік даруватиме дружині ювелірні прикраси, а дружина обов'язково готує до святкового столу улюблену страву чоловіка. Незважаючи на "дорогоцінну" назву річниці, гості можуть дарувати різні потрібні у господарстві речі, як то: посуд, домашній текстиль, побутові електроприлади тощо.

 

17 років Аметистове весілля

17 років прожитих разом наповнюють стосунки подружжя вірою одне в одного, впевненістю у міцності сім'ї, повагою дітей, теплотою рідних. Святкування цієї дати відбувається серед найближчих рідних. Подружжя висловлює подяку одне одному подарунками оздобленими аметистами (ювелірні прикраси, брелки, ремені інше). Запрошенні на святкування можуть також дарувати прикрашені аметистами речі або ж інші невеликі потрібні у господарстві предмети. 

 

18 років Бірюзове весілля

Яскравість бірюзи символізує закінчення всіх складних і кризових ситуацій у сімейгному житті. Бірюзу вважають каменем щастя, навіть його назва походить від персидського слова "фируза", що означає "така, що приносить щастя". Наші предки вірили, що бірюза приносить щастя в коханні і примирює подружжя. Обручкою з бірюзою за традицією обмінювалися в день заручення, прикраси з бірюзою дарували як символ незмінного і вірного кохання. Як дарунок на 18 - річну річницю весілля підійдуть будь - які вироби з бірюзи: прикраси, кубки, предмети інтер'єру з обробкою з бірюзи і інш.

 

19 років Гіацинтове весілля

19-та річниця подружнього життя має назву чудових весняних квітів ніжних,як щира любов, що втішала і зігрівала сім'ю протягом майже двох десятиліть. На святкування запрошують рідних і близьких друзів. Гарними подарунками стануть запашні букети квітів та парфуми.

 

20 років Парцелянове весілля

Діти вже виросли, покинули рідний дім і скоо появляться перші внуки. Турботи про внуків, радість від вперше почутих слів "бабуся" та "дідусь", сум за дітьми, які вже живуть окремо, а також розуміння, що вже досить багато разом прожито, - зближують подружжя. У це сімейний ювілей святковий стіл сервірується новим фарфоровим посудом, який показує збільшений ( в порівнянні з фаянсовим весіллям) достаток сім'ї. Дарувати бажано також парцеляновий посуд або ж інше столове приладдя (скатертини, чайні чи кавові сервізи тощо).

 

25 років Срібне весілля

25-річний ювілей. Чверть століття прожита разом - це вже немало! Срібло як благородний метал є символом прекрасного і міцного сімейного союзу. Срібне весілля відзначають разом зі всіма родичами і друзями. Подружжя обмінюється срібними обручками і носять їх разом з обручками впродовж всього ювілейного року. Гості ж несуть в дар срібний посуд, столові прилади, ювелірні вироби та прикраси оздоблені сріблом.

 

30 років Перлове весілля

Вважається, що перли залучають гроші, подовжують життя, сприяють достатку, відлякують демонів, зберігають здоров'я і хоробрість і наділяють фізичною силою. Перли є символом бездоганних сімейних відносин, оскільки справжні перли ніколи не блякнуть. Цього дня чоловік підносить дружині перлове намисто. Цей подарунок - свого роду нагадування про ті сльози, що були пролиті дружиною під час сімейних неладів, чоловік як би просить вибачення за свої невдалі слова і вчинки. Дарувати на цю річницю весілля прийнято все, що зроблене з перлів: прикраси, предмети прикраси інтер'єру з обробкою перлин і інш.

 

34 Янтарне весілля

З давніх часів з янтаря робилися талісмани, що приносять благополуччя, охороняють від хвороб і злих духів. Янтар - магічний камінь, він повинен пролежати декілька сторіч, щоб стати таким, яким він є. Так і сім'я до цього ювілею стає міцною та непохитною до будь-яких життєвих негараздів. Як дарунок на річницю весілля можна подарувати янтарні браслети, запанки і інші прикраси з янтаря, сувеніри, статуетки і вази з янтарною обробкою.

 

35 років Коралове весілля

Символом цих років є скатертина, втілюючи собою мир, благополуччя і домашній затишок. Ці роки-прославляння господарів, які наповнили свій дім теплом та щирістю свого кохання. Червоні корали символізують здоров'я і довге щасливе подружнє життя. На цю річницю весілля прийнято дарувати вироби з коралів, а також скатертини, покривала, рушники та інші вироби з полотна і льону. 

 

37,5 років Алюмінієве весілля

Ці половинчасті роки свідчать про міцне подружнє щастя і про те, що така міцна сім'я готова святкувати свята завжди  у великій і дружній компанії. Прийнято дарувати побутові вироби з алюмінію і інших металів, а також сувеніри.

 

40 років Рубінове весілля

Рубін - це символ полум'яної любові. Він покликаний нагадати подружжю про ті відчуття, які спонукали їх в минулому вирішити стати однією сім'єю. Крім того, цей ювілей говорить про те, що близкість подружжя стала кровною, оскільки колір рубіна такий схожий на кров. Цього дня прекрасним подарунком для дружини стане кільце з рубіном від люблячого чоловіка. Гості можуть дарувати прикраси з рубінів і гранатів.

 

45 років Сапфірове весілля

Символом ціх років є камінь вірності - сапфір. ВВажається, що цей камінь не тільки позбавляє від важких дум, але і освіжає відчуття, додає сили для боротьби із знегодами і хворобами.

Сапфір володіє здатністю згладжувати конфлікти і стреси, мирити людей, робити їх терплячішими. Подружжя, яке прожило сорок п'ять років разом, навчилось жити в мирі та злагоді. В цей день прийнято просити пробачення один в одного за всі образи, які виникли за прожиті роки. Святкують цей ювілей разом з близькими друзями, які були разом з подружжям всі ці роки. Цього дня дарують ювелірні вироби з сапфірів або турмаліну. 

 

46 років Лавандове весілля

Лаванда - гірська рослина, яка здатна протистояти навіть найскладнішим природним катаклізмам. Так і сім'я за ці роки зміцніла. Любов та злагода між подружжям, турбота дітей та онуків роблять родину немов затишним острівцем серед неспокійного океану життя. Зазвичай святкування відбувається у родинному колі, а символічним дарунком стане букетник лаванди, чий ніжний і сильний запах зберігатиметься дуже-дуже довго. 

 

47 років Кашемірове весілля

У колі найближчих рідних та близьких друзів святкується ця річниця. Це свято родинного затишку та широко дружнього спілкування. Подаруйте подружжю одяг з шерсті або кашеміру, затишний теплий і надійний, як їх любов. 

 

48 років Аметистове весілля

Чоловік дарує дружині прикрасу з аметистом на знак подружньої вірності. Цей камінь символізує чесність і ясність намірів, які за 48 років сумісного життя повинні були остаточно визначитися. Існує і така традиція: починаючи з цієї річниці святковий стіл готують рідні, а саме подружжя стає шановними господарями свята.

 

49 років Кедрове весілля

Це дерево таке міцне, надійне і тепле, як і ваші відносини.Як велике кедрове дерево охороняє життя багатьох пташок, так і батьки, що стільки років прожили разом, плекають життя всіх своїх дітей, онуків, а може вже і правнуків. Прийнято дарувати різні дерев'яні вироби: різьблені шкатулки, стільці, хлібниці тощо.

 

50 років Золоте весілля

Дожити до цього ювілею випадає вибраним, а тому ці роки святкуються урочисто і пишно. Про золоте весілля складають вірші, воно оспіване в піснях. Запрошують рідних і близьких, обов'язково дітей, внуків, правнуків, друзів родини і товаришів по службі. Головним подарунком на золоте весілля стають нові обручки замість тих, що були дарованими 50 років тому. Адже золото могло потертися з роками, тому старі кільця передаються як сімейна цінність неодруженим внукам а правнукам. В день - 50 річчя весілля можна влаштувати повторний обряд одруження. Гості можуть подарувати подружжю на 50-річну річницю їх весілля різні вироби із золота, позолочені прикраси і ефективні предмети інтер'єру.

 

55 років - Смарагдове весілля 

Яскравість відчуттів та не втратиться з роками! Яскраво - зелений камінь смарагд повинен підтвердити те, що подружжя дотепер живуть один до одного яскраві емоції. Смарагд - камінь мудрості. За спільно прожиті роки подружжя пережило і злети, і падіння, набуло тої мудрості, яка приходить з досвідом. А ще  смарагд допомагає розуміти думки одне одного, власне це чоловік і жінка навчилися чудово робити за роки, прожиті разом. На цей ювілей прийнято дарувати прикраси їз смарагда або ж різне побутове приладдя, яке зробить життя подружжя більш комфортним. 

 

60 років - Діамантове весілля

Шістдесятирічний ювілей. Нічого не може зрівнятися з роками, прожитими разом, як жодед камінь не може зрівнятися з блиском діаманту. Діамант- найтвердіший з дорогоцінних каменів. Він символізує міцність шлюбного союзу. Стосунки між подружжям такі ж міцні і сяючі, як діамант. Цього дня діти і внуки дарують подружжю прикраси з діамантами. Та не біда, якщо ви не можете дозволити собі подарувати подружжю на 60-річну річницю діамантові прикраси- подаруйте їм своє кахання, увагу і  турботу.

 

65 років Залізне весілля

Ці роки - досить рідкісна подія, яка свідчить про міцність сімейних уз, що за такий час стали твердими, як залізо. Свято готують близькі родичі, а запрошують усіх друзів, рідних. Звичайно цього дня серед подарунків мають бути ажурні залізні підстави, таці або сувеніри із заліза. Але найголовнішими дарунками стають любов та повага запрошених до ювелярів.

 

70 років Благодатне весілля або Вдячне весілля

Цього дня збирається разом вся сім'я: з дітьми, внуками і правнуками. Озираючись назад, подружжя розуміє, що така вірна і довга любов послана небом. І це є благодать і істинне щастя. Подружжя, яке прожило стільки часу разом, заслуговує на найщирішу пошану. Сім'я, коли в ній панує кохання, взаємодопомога і взаємоповага, - є відрадою, лпорою, надійним тилом. Це потрібно пам'ятати молодшим поколінням при створенні власної сім'ї. Найкращий дарунок на 70-річну річницю весілля - ваше кохання і увага, а також те, що може зробити зручним і комфортним життя щасливих довгожителів.

 

75 років Коронне або Друге діамантове весілля

Ці роки вінчають довголітнє і щасливе життя двох люблячих сердець. 75 років тому двоє закоханих вирішили з'єднати свої долі. І від їх щирої любові утворилася велика сім'я кровних та духовних родичів та друзів. Святкується ця дата широким кругом родичів, дітей і внуків, сусідів, друзів. Даруйте свою вдячність, любов та турботу до шановних ювелярів.

 

80 років Дубове весілля

Сімейне життя так само міцне, як дубові гілки і так само довго живе, як живе дубове дерево. Подружжя за стільки років стало одним цілим. І ні чоловік, ні дружина вже не можуть уявити свого існування одне без одного. Яких колишні негаразди сімейного буття тепер видаються несуттєвими. Огорніть своїх ювелярів теплом і турботою, як колись вони огортали вас. Є традиція дарувати подружжю дубові четки як символ визнання їх життєвої мудрості.

 

100 років Червоне весілля

100-річчя ваших відносин. Звичайно, ці роки зустрічаються нечасто. Вашу сім'ю славлять всім світом! Назву сторічному ювілею не так давно запропонувало подружжя - довгожителів Агаєви з Азербайджану:126-річний Ніфтулла і його 116-річна жінка Балабєїм. Вони прожили разом ціле століття. Дай Бог і вам дожити до червоного весілля в доброму здоров'ї!

 

Звичайно, абсолютно не обов'язково строго дотримувати всі традиції і дарувати на кожну річницю весілля лише те, що прийняте. Святкування весільних річниць має додавати у побутову повсякденність яскравих, святкових вражень, які б скрізь довгі роки поджружнього життя допомогли принести вогонь щирої та вірної палкової любові.  Обновлен 25 авг 2016. Создан 16 авг 2016  Комментарии       
Всего 1, последний 2 года назад
amaksimova500 25 дек 2016 ответить
Ми 10 років святкували в ресторані з весільним тортом, музикою, фотографом. Буде згадка нам, та і гостям дуже сподобалось, особливо музиканти, підходили казали ще так ніде не танцювали) Ми замовляли музичний гурт на весілля http://www.artgostudio.com.ua Можливо комусь знадобиться.
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником